Dlaczego nie wyświetla się numer telefonu podczas połączeń przychodzących?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bardzo wiele osób używających telefonu z oprogramowaniem Android, ma problem, ponieważ numer telefonu nie wyświetla się podczas połączeń przychodzących. Często telefon w czasie połączeń w ogóle nie reaguje. Najczęściej dzieje się tak, gdy ekran jest zablokowany. Czym spowodowana jest ta usterka? Czy można ją samodzielnie naprawić?

Dlaczego na telefonie nie wyświetla się numer podczas połączeń przychodzących?

Problem niewyświetlania się numeru telefonu dotyczy głównie telefonów z system operacyjnym android. Przyczyny i rozwiązanie tego problemu różnią się w zależności od marki telefonu. Najczęstszymi przyczynami takich sytuacji są:

  • błędne aktualizuje,
  • pobranie aplikacji zakłócających prawidłowe działanie telefonu,
  • przypadkowa zmiana funkcji.

Przywrócenie wyświetlania numeru telefonu może różnić się w zależności od marki i wieku urządzenia. Każda wersja systemu operacyjnego android różni się między sobą. Niektóre ustawienia mogą różnić się w zależności od interfejsu telefonu. Najczęściej naprawa wygląda podobnie – wymaga tylko zmiany niektórych ustawień.

W jaki sposób można włączyć w telefonie wyświetlanie połączeń?

Aby telefon wyświetlał połączenia przychodzące, to należy w aplikacji „telefon” udzielić „pozwolenia” na ich wyświetlanie. Jeśli masz telefon z systemem android, który nie wyświetla numeru telefonu podczas połączeń przychodzących, to możesz to naprawić w kilku krokach.

Wejdź do menu ustawienia. Następnie otwórz menu aplikacje. Znajdź aplikację „telefon” i otwórz ustawiania. Wybierz opcję „powiadomienia aplikacji”. Zaznacz w ustawieniach priorytet połączeń przychodzących na pilny z powiadomieniem na ekranie smartfona. Sprawdź, czy ustawienia zostały zmienione.

Zobacz też: Rzutnik i projektor – przydatne czy zbędne gadżety w domu?

W jaki sposób włączyć wyświetlanie połączeń dla systemu Android Pie i Android 10?

Naprawienie usterki dla tych dwóch systemów operacyjnych przebiega bardzo podobnie. Do zmiany ogólnych ustawień systemu android:

W ustawieniach znajdź aplikację „telefon”. Następnie wejdź w informację o aplikacji. W kolejnym kroku wybierz opcję „powiadomienia”. Zaznacz opcję „połączenia przychodzące”. W aplikacji zaznacz powiadomienia na pilne. I zaznacz sygnalizowanie dźwiękiem i wyświetlanie. Następnie sprawdź, czy dobrze to zrobiłeś. 

Zdjęcie główne: Eren Li/pexels.com

cruelline

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zautomatyzować cykl wiadomości dla optymalizacji wyników sprzedaży
/
Jak zautomatyzować cykl wiadomości dla optymalizacji wyników sprzedaży
Poznaj skuteczne metody zautomatyzowania cyklu wiadomości w celu maksymalizacji efektów sprzedaży. Dowiedz się, jak technologia może pomóc Ci osiągnąć lepsze wyniki w biznesie.
Laptop czy komputer stacjonarny? Jak wybrać sprzęt odpowiedni do naszych potrzeb?
/
Laptop czy komputer stacjonarny? Jak wybrać sprzęt odpowiedni do naszych potrzeb?
Laptop czy komputer stacjonarny? Wybór nie jest taki prosty. Te dwa urządzenia mają ze sobą coraz więcej wspólnego. Na co […]
Jak oznaczanie kabli ziemnych wpływa na bezpieczeństwo i efektywność infrastruktury energetycznej?
/
Jak oznaczanie kabli ziemnych wpływa na bezpieczeństwo i efektywność infrastruktury energetycznej?
Odkryj, jak odpowiednie oznaczanie kabli ziemnych jest kluczowe dla bezpieczeństwa i wydajności energetycznej. Dowiedz się o najlepszych praktykach i technologiach wykorzystywanych w tej dziedzinie.