Masażery do karku i pleców – ukojenie dla mięśni podczas pracy przy komputerze

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby prowadzące siedzący tryb życia bardzo często borykają się z bólem karku i pleców. Jak skutecznie się go pozbyć? Dobrą alternatywą dla wizyty w salonie masażu może być zakup specjalnego masażera. Z jakiego rodzaju produktami tego typu możemy mieć do czynienia? Czym kierować się przy ich wyborze? Podpowiadamy!

Masażer do pleców – co to takiego?

Mianem masażera do pleców określa się niewielkie urządzenie służące do walki z bólem karku i pleców. Dzięki temu, że często jest on wyposażony w różne programy i stopnie intensywności, możliwe staje się dopasowanie jego pracy do indywidualnych potrzeb. Masażer do pleców powoduje kurczenie i rozkurczanie mięśni, łagodzi w ten sposób dolegliwości bólowe. Dlaczego warto zdecydować się na zakup takiego sprzętu? Nie tylko redukuje on napięciowe bóle mięśni, lecz pozwala również pozbyć się zakwasów, na przykład po intensywnym treningu na siłowni, czy odprężyć całe ciało po długim ciężkim dniu. Czy masażer do pleców ma jakieś wady? Tradycyjne modele drewniane (więcej informacji na ich temat poniżej) wymagają więcej wysiłku niż modele elektryczne, które są jednak znacznie droższe.

Jak działa masażer do ciała?

Zasada działania uniwersalnych masażerów do ciała jest bardzo prosta. Wystarczy wybrać stosowny program oraz końcówkę masującą i przyłożyć urządzenie w wybrane miejsce. Na sklepowych półkach spotkać można się zarówno z uniwersalnymi modelami, jak i tymi, które przeznaczone są do masażu konkretnych partii ciała, takich jak plecy, twarz czy stopy. Jeżeli chodzi o sprzęty pierwszego typu, mają one najwięcej zastosowań. Najczęściej wyposażone są w kilka nakładek, które pozwalają na dostosowanie rodzaju oraz intensywności masażu do aktualnych potrzeb. Doskonałą propozycją będzie masażer karku. Tym, co go wyróżnia, jest podłużny kształt zbliżony nieco do zagłówka. Urządzenie tego typu bardzo dobrze radzi sobie z bólami karku oraz szyi i zakwasami. Dzięki niewielkiej wadze i poręcznym rozmiarom można je zabrać ze sobą do pracy czy w podróż.

Osoby wykonujące pracę siedzącą zaopatrzyć mogą się także w specjalną matę masującą, która doskonale wpływa na krążenie i skutecznie rozluźnia mięśnie. Jedną z jej odmian jest mata shiatsu wykonująca masaż punktowy zbliżony do akupresury. Niezwykle skutecznie koi ból oraz napięcie mięśni. Maty tego typu mogą być wyposażone w dodatkowe elementy, takie jak rolki do masażu czy strefy podgrzewające. Od lat niesłabnącą popularnością cieszą się klasyczne drewniane masażery do pleców. Trudno się temu dziwić – to niedrogie, ekologiczne akcesoria zaprojektowane w taki sposób, aby ich wypustki naciskały skórę w wyznaczonych miejscach. Cechą charakterystyczną takich masażerów jest to, że użytkownik sam decyduje o długości oraz intensywności masażu. Mogą one przyjmować postać wałków z wypustkami lub kilku elementów połączonych ze sobą przy pomocy taśmy.

Czym kierować się przy wyborze masażera do pleców?

Jak wybrać idealny masażer do karku i pleców? Aby mieć pewność, że dane urządzenie posłuży nam przez długi czas i będzie w należyty sposób spełniać swoją funkcję, przed zakupem warto sprawdzić między innymi to, w jaki sposób jest zasilane. Do wyboru mamy modele na baterie lub ładowane sieciowo. Pierwsze z nich są zdecydowanie bardziej praktyczne. Gwarantują one bowiem dużą swobodę ruchów w czasie masażu, a co więcej, można je zabrać ze sobą na przykład na wakacyjny wyjazd. By korzystanie z masażera było w pełni komfortowe, warto by posiadał on czytelny, intuicyjny wyświetlacz. Nie mniej istotną kwestią są rodzaje wykonywanych masaży. Im jest ich więcej, tym lepiej. Masażery mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak podgrzewanie czy minutnik.

Zdjęcie wyróżniające: Your Best Digs / Wikipedia

cruelline

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak poprawić dostępność Twojej strony internetowej dla osób z ograniczeniami?
/
Jak poprawić dostępność Twojej strony internetowej dla osób z ograniczeniami?
Dowiedz się jak zoptymalizować dostępność swojej strony internetowej dla użytkowników z różnymi ograniczeniami. Poznaj skuteczne metody, narzędzia i wskazówki dla lepszego dostępu do Twojej strony.
Nowoczesne skanery 3D współpracujące z robotami
/
Nowoczesne skanery 3D współpracujące z robotami
Przemysł 4.0 wymaga poszukiwania coraz to bardziej optymalnych i zaawansowanych rozwiązań. Skanery 3D to kolejny krok do usprawnienia produkcji i […]
Skąd wynikają różnice w cenach dronów?
/
Skąd wynikają różnice w cenach dronów?
Drony, czyli bezzałogowe statki powietrzne, stały się w ostatnich latach niezwykle popularne zarówno wśród entuzjastów hobby, jak i w profesjonalnych zastosowaniach.