MSI wprowadza superszybki dysk SSD – czy warto z niego skorzystać?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Do tego momentu nie istniała opcja rozbudowy konsoli PS5 inaczej niż przez dyski zewnętrzne podpinane przez USB. Jednak firma MSI coraz lepiej odnajduje się na rynku wewnętrznych dysków SSD. 

Produkt pochodzący z jej najnowszej oferty to Spatium M480 Play, czyli nowoczesny dysk półprzewodnikowy, z którego korzystać można nie tylko w laptopie czy komputerze. Można go także zamontować do najnowszej konsoli PlayStation 5! Czym ten model różni się od swoich poprzedników i czy warto w niego zainwestować?

MSI Spatium M480 Play – superszybki dysk SSD

Warto zauważyć, jak wielkie zamieszanie wybuchło wokół premiery nowego produktu MSI: Spatium M480 Play, optymalnego dysku stworzonego specjalnie dla miłośników konsoli, a w główniej mierze dla fanów najnowszego PlayStation 5. Tymczasem po dokładniejszej analizie można zobaczyć, że to tylko wersja starsza, która została zmodyfikowana pod konsolę PS5 tak, aby dysk mógł się tam zmieścić. W przeciwieństwie do jej poprzedników, czyli Spatium M480 i Spatium M480 HS, najnowszy dysk SSD został wyposażony w znacznie mniejszy radiator, co pozwala mu wpasować się w rozmiary konsoli. Po podłączeniu rozszerza zakres pojemności masowej, umożliwiając zapis zupełnie nowych gier i tworzenie zapisów w tych, które już posiadamy.

MSI Spatium M480 Play – dostępne wersje i parametry

Producent dysku udostępnił do sprzedaży aż cztery wersje pojemnościowe. Można wybierać spośród: 500 GB, 1 TB, 2 TB, a nawet 4 TB. Cena urządzenia o pojemności 1 TB wynosi 839 zł, natomiast wersje większe bądź mniejsze różnią się cenowo proporcjonalnie. Co istotne, każdy z dysków został wyposażony w specjalny kontroler Phison PS5018–E18. Najnowsze dyski wyposażone zostały w kości pamięci 3D TLC NAND. Nie można nie zauważyć imponującej szybkości, z jaką pracują te podzespoły. Otóż w największej możliwej opcji pojemnościowej transfer może sięgać aż do 7000 MB/s podczas odczytu plików i ok. 6800 MB/s podczas ich zapisu.

MSI Spatium M480 Play – gwarancja aż na 5 lat!

Co ciekawe, producent jest przekonany o niezwykłej wytrzymałości stworzonych przez siebie nośników, dlatego oferuje swoim klientom wyjątkowo długi okres gwarancji, bo aż 5-letni! Jest to jeden z atutów wyboru dysków oferowanych przez MSI. Spatium M480 Play stanowi prawdziwą gratkę dla konsolomaniaków, ponieważ w łatwy i szybki sposób pozwala na zwiększenie możliwości sprzętu, dodając dodatkowe gigabajty na nowe gry. Nowe dyski M.2 od MSI obsługują interfejs PCI Express 4.0 oraz technologię S.M.A.R.T., która już od wielu lat jest standardem w przypadku nośników danych. Chociaż producent skupia się na możliwości stosowania dysku w konsoli PS5, trzeba pamiętać o tym, że może on być zastosowany również w komputerze PC. Dodatkowy dysk wewnętrzny to prawdziwa wygoda dla graczy, którzy będą mogli raz na zawsze zapomnieć o strategicznym odinstalowywaniu gier, aby móc zainstalować inne.

MSI Spatium M480 Play – wymogi niezbędne do instalacji

Trzeba pamiętać, że aby móc dokonać instalacji dysku wewnętrznego, konieczne jest posiadanie odpowiedniej i aktualnej wersji oprogramowania (beta 2.0). Warto wspomnieć, że na początku w sprzedaży będą wyłącznie dwie wersje: Spatium M480 Play 1 TB i 2 TB. Co więcej, kupując dowolny dysk z tej firmy do 3 czerwca, można skorzystać z promocji i dostać voucher o wartości odpowiednio 30 euro i 45 euro za dyski 1 TB i 2 TB.

Zdj. główne: Marc PEZIN/unsplash.com

cruelline

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak technologia rentgenowska i gammagraficzna pomaga w kontroli jakości połączeń spawanych?
/
Jak technologia rentgenowska i gammagraficzna pomaga w kontroli jakości połączeń spawanych?
Dowiedz się, jak technologia rentgenowska i gammagraficzna przyczyniają się do poprawy jakości spawów. Zrozum, jak te techniki mogą posłużyć do wykrywania wad i błędów w połączeniach spawanych.
Jak skutecznie zarządzać e-sklepem z pomocą dedykowanego Project Managera
/
Jak skutecznie zarządzać e-sklepem z pomocą dedykowanego Project Managera
Dowiedz się, jak dobrze wykorzystać umiejętności swojego Project Managera do skutecznego zarządzania e-sklepem. Przeczytaj nasz artykuł i zacznij zwiększać swoje zyski!
Zasilacze do taśm LED – jak zakupić optymalne rozwiązanie, do naszych potrzeb
/
Zasilacze do taśm LED – jak zakupić optymalne rozwiązanie, do naszych potrzeb
Dowiedz się, jakie zasilacze są kluczowe dla optymalnej wydajności taśm LED. Poznaj różne typy zasilaczy dostępne na rynku, dowiedz się, jak dobrać odpowiedni do konkretnych potrzeb.