Najlepsze programy do tworzenia grafiki

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Prowadzisz własną stronę internetową lub bloga i chciałbyś umieszczać na nich customowe grafiki? A może jesteś pasjonatem, który od czasu do czasu wyciąga swój tablet i tworzy własne prace? Dobry program do tworzenia grafiki to podstawa. Poniżej lista 4 najlepszych programów graficznych w 2021 r. 

Estetyczna strona internetowa to marzenie zarówno twórców, jak i użytkowników. Jeszcze lepiej, gdy jest unikalna. Tworząc swoją przestrzeń w internecie, czy to stronę, czy bloga, istotna jest nie tylko treść, ale również wygląd. Możesz ściągnąć darmowe zdjęcia z serwisów, ale czy nie sprawiłoby Ci większej satysfakcji użycie grafiki wykonanej przez siebie?

Bez względu na to, czy jesteś fotografem, który godzinami obrabia zdjęcia, początkującym UXowcem, czy artystą z tabletem graficznym, dobry program do tworzenia grafiki to podstawa. Dzięki niemu Twoja praca stanie się przyjemniejsza i lepiej zorganizowana.

Na rynku pojawiło się w ostatnim czasie wiele programów do edycji i obróbki grafiki. Coraz częściej narzędzia te kierowane są nie tylko do profesjonalistów, ale również do osób początkujących. Większość edytorów tworzona jest z myślą o uruchomieniu na różnych systemach operacyjnych. Przy wyborze programu do tworzenia grafiki warto zwrócić uwagę na estetyczny, prosty interfejs, dostępne narzędzia, wsparcie producenta w nauce programu (na przykład w formie darmowych tutoriali) oraz cenę.

Top 4 najpopularniejszych programów do grafiki komputerowej 2021

1 miejsce: Photoshop

Od wielu lat na pierwszym miejscu. Profesjonalny program graficzny, który poradzi sobie z każdym wyzwaniem. Umożliwia obróbkę grafiki rastrowej i wektorowej. Za jego pomocą można poprawiać zdjęcia, tworzyć własne projekty logotypów, plakatów, szkicować i malować. Program bazuje na warstwach oraz ma niezwykle szerokie spektrum narzędzi.

Cena zaczyna się od 1000 zł, w zależności od wersji. Jest też możliwość wykupienia miesięcznego abonamentu.

2 miejsce: GIMP

Darmowy program graficzny, który jest świetną alternatywą dla Photoshopa. Umożliwia obróbkę grafiki rastrowej i wektorowej. Ma niezwykle wygodny interfejs użytkownika, który można łatwo customizować w zależności od swoich potrzeb. Polecany zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych grafików. Wspierany i uwielbiany przez wielu użytkowników. Dużym plusem jest możliwość uruchomienia programu zarówno na GNU/Linux, OS X, Windowsie, jak i innych systemach operacyjnych.

3 miejsce: Inkscape

Darmowy program do tworzenia i edycji grafiki wektorowej. Polecany głównie do tworzenia logotypów, znaków, ikonek, plakatów. Estetyczny interfejs i możliwość pracy na warstwach. Twórcy zatroszczyli się o możliwość uruchomienia na różnych systemach operacyjnych. 

4 miejsce: CorelDraw

Profesjonalny program graficzny do tworzenia i obróbki grafiki wektorowej. Posiada wiele narzędzi, które umożliwiają pełną kontrolę nad tworzonym obiektem, dzięki czemu edycja obiektów wektorowych jest niezwykle prosta. Od wersji X5 wbudowany jest organizer z dodatkowymi narzędziami. Narzędzie jest trudne dla początkujących, ale twórcy stworzyli wiele przydatnych tutoriali. Możliwość wykupienia pełnej wersji lub miesięcznego abonamentu.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

cruelline

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak technologia OLED wpływa na jakość obrazu w laptopach?
/
Jak technologia OLED wpływa na jakość obrazu w laptopach?
Dowiedz się, jak ekrany OLED w laptopach wpływają na jakość obrazu, zapewniając żywe kolory i doskonały kontrast. Odkryj zalety technologii OLED oraz jak poprawia ona doświadczenia użytkowników.
Poradnik użytkownika – jak wykorzystać płytki uniwersalne w domowych projektach elektronicznych
/
Poradnik użytkownika – jak wykorzystać płytki uniwersalne w domowych projektach elektronicznych
Odkryj zastosowania uniwersalnych płytek w domowych projektach elektronicznych. W prosty i zrozumiały sposób naucz się tworzyć własne konstrukcje o szeregach zastosowań.
Czy warto inwestować w laptopa z dotykowym ekranem?
/
Czy warto inwestować w laptopa z dotykowym ekranem?
Poruszymy zagadnienia związane z wartością inwestycji w laptopa z dotykowym ekranem. Czy to rozwiązanie jest dla każdego? Przekonaj się, czy warto zainteresować się tą technologią.