Dlaczego nie wyświetla się numer telefonu podczas połączeń przychodzących?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bardzo wiele osób używających telefonu z oprogramowaniem Android, ma problem, ponieważ numer telefonu nie wyświetla się podczas połączeń przychodzących. Często telefon w czasie połączeń w ogóle nie reaguje. Najczęściej dzieje się tak, gdy ekran jest zablokowany. Czym spowodowana jest ta usterka? Czy można ją samodzielnie naprawić?

Dlaczego na telefonie nie wyświetla się numer podczas połączeń przychodzących?

Problem niewyświetlania się numeru telefonu dotyczy głównie telefonów z system operacyjnym android. Przyczyny i rozwiązanie tego problemu różnią się w zależności od marki telefonu. Najczęstszymi przyczynami takich sytuacji są:

  • błędne aktualizuje,
  • pobranie aplikacji zakłócających prawidłowe działanie telefonu,
  • przypadkowa zmiana funkcji.

Przywrócenie wyświetlania numeru telefonu może różnić się w zależności od marki i wieku urządzenia. Każda wersja systemu operacyjnego android różni się między sobą. Niektóre ustawienia mogą różnić się w zależności od interfejsu telefonu. Najczęściej naprawa wygląda podobnie – wymaga tylko zmiany niektórych ustawień.

W jaki sposób można włączyć w telefonie wyświetlanie połączeń?

Aby telefon wyświetlał połączenia przychodzące, to należy w aplikacji „telefon” udzielić „pozwolenia” na ich wyświetlanie. Jeśli masz telefon z systemem android, który nie wyświetla numeru telefonu podczas połączeń przychodzących, to możesz to naprawić w kilku krokach.

Wejdź do menu ustawienia. Następnie otwórz menu aplikacje. Znajdź aplikację „telefon” i otwórz ustawiania. Wybierz opcję „powiadomienia aplikacji”. Zaznacz w ustawieniach priorytet połączeń przychodzących na pilny z powiadomieniem na ekranie smartfona. Sprawdź, czy ustawienia zostały zmienione.

Zobacz też: Rzutnik i projektor – przydatne czy zbędne gadżety w domu?

W jaki sposób włączyć wyświetlanie połączeń dla systemu Android Pie i Android 10?

Naprawienie usterki dla tych dwóch systemów operacyjnych przebiega bardzo podobnie. Do zmiany ogólnych ustawień systemu android:

W ustawieniach znajdź aplikację „telefon”. Następnie wejdź w informację o aplikacji. W kolejnym kroku wybierz opcję „powiadomienia”. Zaznacz opcję „połączenia przychodzące”. W aplikacji zaznacz powiadomienia na pilne. I zaznacz sygnalizowanie dźwiękiem i wyświetlanie. Następnie sprawdź, czy dobrze to zrobiłeś. 

Zdjęcie główne: Eren Li/pexels.com

cruelline

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Poradnik dla instalatorów – jak wybierać materiały i narzędzia w hurtowni elektrycznej
/
Poradnik dla instalatorów – jak wybierać materiały i narzędzia w hurtowni elektrycznej
Odkryj niezbędne informacje przy wyborze materiałów i narzędzi w hurtowni elektrycznej. Poradnik, który pomoże instalatorom dokonać odpowiednich wyborów.
Inteligentne sterowanie temperaturą w domu za pomocą aplikacji mobilnej: przegląd funkcji i korzyści z użycia termostatów
/
Inteligentne sterowanie temperaturą w domu za pomocą aplikacji mobilnej: przegląd funkcji i korzyści z użycia termostatów
Dowiedz się, jak inteligentne sterowanie temperaturą w domu za pomocą aplikacji mobilnej może zwiększyć Twój komfort i oszczędności. Poznaj funkcje i korzyści z użycia termostatów.
Czy warto inwestować w chmurę obliczeniową dla twojej firmy?
/
Czy warto inwestować w chmurę obliczeniową dla twojej firmy?
Dowiedz się, jak chmura obliczeniowa może przyspieszyć rozwój twojej firmy, zwiększając efektywność i obniżając koszty operacyjne.