Jak poprawić komfort grania na komputerze?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Na przyjemność i satysfakcję z rozgrywki składa się wiele czynników, jak na przykład fabuła gry, grafika, dźwięk, w przypadku gier multiplayer ważna jest też drużyna. Nie bez znaczenia pozostaje także komfort gry, który ma wielki wpływ na całościową percepcję gracza, a zapewnia go między innymi odpowiedni sprzęt czy stanowisko. Zobacz, jak podnieść komfort rozgrywki przy komputerze.  

Wysokiej jakości sprzęt do gry  

Ogromne znaczenie dla rozgrywki ma jakość obrazu, dźwięku oraz szybkość komputera. Nie ma nic gorszego, niż wieszająca się w trakcie akcji gra. Żeby tego uniknąć, sprzęt, na którym grasz musi mieć parametry dopasowane do wymagań gry. Oczywiście nie każdy może pozwolić sobie na kupno nowego PC tylko po to, by zagrać w Cyberpunka lub remaster Diablo 2. Jeśli Twój komputer jest za słaby, by obsługiwać nowe gry, rozwiązaniem dla Ciebie będzie wymiana poszczególnych podzespołów, jak na przykład karty graficznej lub dźwiękowej. Karty rozszerzeń do komputerów pozwalają na poprawę jakości sprzętu, na którym grasz, dzięki czemu więcej “ciężkich” i wymagających dla PC gier będzie dla Ciebie dostępne.   

Akcesoria i gadżety do grania   

Poza samym komputerem, potrzebne są także akcesoria, które wpłyną na immersję i poprawią jakość gry. Podczas rozgrywki niezwykle ważny jest dźwięk, który pomaga dużo bardziej zaangażować się w wydarzenia wyświetlane na monitorze. W grach, zwłaszcza fabularnych i horrorowych, dźwięk bardzo często jest przestrzenny, co można odczuć wyłącznie w słuchawkach. Słuchawki gaming wyróżniają się wysoką jakością dźwięku stereo oraz budową, pozwalającą na noszenie ich przez wiele godzin bez bólu głowy czy uszu i skroni. Zwykłe słuchawki, nieprzewidziane dla graczy mogą wywoływać dyskomfort przy dłuższym użytkowaniu, a do tego nie wygłuszają otoczenia tak dobrze, jak zaprojektowane specjalnie do tego celu gamingowe gadżety. Innym akcesorium do grania, które wpływa na komfort, a także efektywność gry, jest mysz komputerowa. Zaprojektowana specjalnie dla graczy mouse bungee zapewnia komfort dla dłoni i nadgarstka, a do tego ma doskonały czas reakcji oraz czułość, co podczas walk w grze jest kluczowe. Czas reakcji pomiędzy ruchem myszy, a poruszeniem się kursora musi być niezauważalny, ponieważ zapewnia to największą kontrolę nad przebiegiem rozgrywki.  

Odpowiednie stanowisko do gamingu

Kiedy spędzasz na graniu kilka godzin dziennie, musisz zadbać o swoje stanowisko do grania, by nie ucierpiał Twój kręgosłup. Odpowiedni fotel gamingowy zapewni Ci wygodne stanowisko i odpowiednią, zdrową pozycję. Dodatkowo, wybierz biurko dobrane wysokością do Twojego wzrostu oraz wysokości fotela. Ustaw je tak, by nie musieć zadzierać ani schylać głowy, żeby wygodnie korzystać z klawiatury i widzieć dokładnie, co dzieje się na monitorze. Wygoda zapewni nie tylko lepsze wyniki w rozgrywce, lecz także pomoże Ci uniknąć bólów głowy i pleców, wynikających ze złej postawy, przeciążenia oraz nadwyrężania kręgosłupa, zwłaszcza w odcinku szyjnym.   

Granie w gry to hobby wielu osób, niezależnie od wieku, płci i pochodzenie. To pasja uniwersalna i realizowana od lat na całym świecie. Jeśli chcesz mieć najlepsze wyniki wśród swoich znajomych i nie przepłacić tego zdrowiem, zadbaj o odpowiedni sprzęt oraz jego jakość. 

Zdjęcie główne: hitesh choudhary/pexels.com

cruelline

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na co zwracać uwagę przy wyborze potencjometru?
/
Na co zwracać uwagę przy wyborze potencjometru?
W poniższym tekście omówię, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze potencjometru.
Laptopy poleasingowe – zalety i wady
/
Laptopy poleasingowe – zalety i wady
Zakup laptopa poleasingowego ma swoje wady i zalety. To doskonały sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, jednak musimy pamiętać o kilku ważnych […]
MSI wprowadza superszybki dysk SSD – czy warto z niego skorzystać?
/
MSI wprowadza superszybki dysk SSD – czy warto z niego skorzystać?
Do tego momentu nie istniała opcja rozbudowy konsoli PS5 inaczej niż przez dyski zewnętrzne podpinane przez USB. Jednak firma MSI […]